İstanbul Hafriyat Yönetimi ve Hafriyat Firmaları

İstanbul en hızlı gelişen ve değişen kenttir. Nüfusunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu nüfusun da ikamet edebilmesi için pek çok konuta ihtiyaç vardır. Ayrıca kent, göç hareketleri sebebi ile geçmiş yıllarda gecekondulaşmaya ev sahipliği ederken, özellikle kentsel dönüşüm faaliyetleri ile yeniden imar edilmeye başlanmıştır. İnşaat sektörünün de bu bakımdan en gelişmiş olduğu şehrin İstanbul olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak gecekondulaşmadan binalaşmaya doğru seyreden bu akışta ortaya hafriyat atıkları çıkmaktadır.

Bu bakımdan İstanbul hafriyat anlamında da en fazla atığın olduğu kentimizdir. Her ay tonlarca atığın var olduğu düşünülürse bizlere hak vereceksiniz. İmar için gerekli olan izinler yerel yönetimlerce verilmekte olup, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkıma uğrayacak olan binaların izinleri de yine aynı kurumlardan çıkmaktadır. Belediyeler vasfı olmayan ya da yıkılma tehlikesi bulunan binalarda boşaltma kararı vermektedir. Yerine ikame olarak yapılacak olan yeni yapılarda da ortaya pek çok atık çıkıyor. Peki bu atıkların çıkış sebepleri nelerdir?

Yeni bir bina yapmak için temel kazmak sureti ile derine inilmesi ve çıkan toprağın farklı bir bölgeye nakliyesinde, moloz gibi işlevi olmayan birikintilerin ortadan kaldırılmasında hafriyat yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık sektörde daha ciddi ekipmanlar kullanılmaktadır. Damperli kamyonlardan dozerlere, ekskavatörden yük taşıyıcılara kadar pek çok araç sektöre hizmet etmektedir. Bu tarz işlerin yapılması amacı ile ülkemizde faaliyet gösteren pek çok firma bulunmaktadır.

 

İstanbul Hafriyat Sektörünün Öncü Firması Mert Hafriyat

İstanbul hafriyat firmalarından biri olarak bu gün yurt geneline hizmet veriyoruz. Bu kötü görüntüden sizleri kurtarmak adına belirli projeler dahilinde kamusal ya da özel alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Alt yapı çalışması, binalar ve özelikle sanayi alanlarında aktif olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. İşini bilen ve severek yapan personellerimiz eşliğinde alanın büyüklüğüne göre ekipman sağlıyoruz.

Mert Hafriyat olarak işleme başlamadan evvel gerekli izinlerin alındığından emin oluyoruz. Ayrıca olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak adına uzman kadromuz yerinde incelemelerde bulunmaktadır. İşin ehillerince yapılamaması durumunda can kayıpları meydana gelebilir, bitişik nizam binalar varsa bunların temellerinde kaymalar meydana gelebilir. Mert Hafriyat olarak bu bakımdan gerekli kontrolleri yapmakta ve titizlikle çalışmaktayız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir