İstanbul Hafriyat Fiyatları

Hafriyat Nedir? Nasıl Yapılır?

İnşaat artığı, dolgu toprak, moloz vb. malzemelerin genel adına hafriyat denilmektedir. Yurt genelinde, başta İstanbul olmak üzere tüm kentlerimizde hafriyat işi bir sektör haline gelmiştir. Özellikle yıkımlar ya da yeni inşa edilecek olan binaların temellerinden çıkan artıklar başlı başına bir sorundur. Belediyeler kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde bu konuya çare bulmaya çalışmaktadır. Kazı faaliyetleri ve atıkların nakliyesi gerekli izinler çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak denetimsizlikler sonucunda ülkemizde kaçak atık alanlarının varlığı da bir gerçektir.

Fason firmalar bu noktada gerekli izinleri almadan çalışmalar yapmakta ve inşaat atıklarını ruhsatsız alanlara bırakmaktadır. Bu durumun ciddi sonuçları bulunmaktadır. Özellikle izinsiz olarak yapılan kazı faaliyetleri sonucunda toprak kayması, temel kayması gibi durumlar meydana gelmektedir. İstanbul hafriyat işi yapımında pek çok kamyon devrilmiş ve binaların temelleri zarar görmüştür. Mühendisler tarafından yerinde incelemelerin yapılmaması ve teknik personelin deneyimsiz olması sebebi ile pek çok iş kazası meydana gelmiştir.

Pek çok maliyetten kaçmak için kaçak olarak yapılan çalışmaların sonucunda mal kayıplarının yanı sıra can kayıpları da yaşanmıştır. Bu durumların engellenmesi amacı ile çalışacağınız firmanın yasal izinlerinin olması, kural ve kaide tanıması, ayrıca işe başlamadan evvel gerekli inceleme çalışmalarını yapması gerekmektedir. Bu noktada tek belirleyici unsur maliyetmiş gibi düşünülse de, firma tercihlerinde belirleyici unsur yapılan çalışmalar ve referanslar olacaktır.

İstanbul’da Hafriyat Fiyatları Ne Kadardır?

Hafriyat çalışmalarında kullanılan ekipmanlar da gelişen teknolojiye ayak uyduruyor. Geçmiş yıllarda kara düzen olarak yapılan çalışmalar, bu gün son model makineler kullanılarak çok daha kısa sürede tamamlanabiliyor. Profesyonel bir ekip ve tutkulu bir çalışmanın neticesinde en küçük alanlardan en geniş alanlara kadar gerekli çalışmalar yapılıyor. Fiyatlandırma ise hafriyat alanının büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor.

İstanbul Hafriyat sektörünün öncülerinden olan Mert Hafriyat, tedarikçiler ve müteahhitler ile belirli projeler dahilinde çalışmaktadır. Çalışma süresine riayet eden firmanın önem verdiği temel nokta iş güvenliğidir. Hafriyatın yanı sıra nakliye ve yıkım işlemleri de yapan firmanın tanınmış pek çok iş ortağı ve müşterisi bulunmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir