Hafriyat Taşıma İzni İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İstanbul hafriyat işlemleri Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Hafriyat taşıma izninin alınabilmesi için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir;

  • Hafriyat taşıma işi yapılacağını beyan eden dilekçe
  • İnşaat ruhsatı
  • Atığın üreticisine ait vergi levhası
  • Hafriyatın taşıma izin belgesi ve bu belgenin nüshası
  • Taşıyıcı firmaya ait vergi levhası
  • Taşıma işlemi yapacak olan araçların ruhsatlarının nüshası

Bu belgelerinizi teslim etmenizin ve yapılan inceleme sonucu, noksan belge ve bilginin bulunmaması, hafriyat, kazı ve nakliye işlemlerinin yapılmasında herhangi bir sıkıntı olmadığının anlaşılması halinde işlem resmiyet kazanmış olur ve ilgili kurumlarca onay verilir.

İstanbul hafriyat taşıma izin belgesi 2 yıl süre ile yine Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından verilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili biriminin dışında kentte herhangi bir kurum taşıma izni vermeye yetkili değildir. Yönetmelik gereği inşaatlardan arta kalan atıkların ya da hafriyat topraklarının taşınması amacı ile yüklenici araçların bu izin belgesini almaları şarttır. Taşıma işlemi esnasında çalışacak olan kamyonlarda aranan şartlar bulunmaktadır.

  • Kamyonların damperlerinin kenar kısımlarında taşıma aracı olduğuna dair bir bilgi ve plakaya yer verilmelidir.
  • Damperlerin rengi sarı olmalıdır.
  • Ral kodlarının 1028 olması gerekmektedir.

Şayet kamyonlar bu şartları taşıyor ise izin belgesi alınabilir ve taşıma faaliyetleri gerçekleştirilir. Yapılan düzenlemeler ile birlikte İstanbul Plakalı (34) olan araçların ve İstanbul il sınırları dahilinde çalışacak ancak İstanbul plakalı olmayan araçların araç takip sistemi bulunması zorunlu hale getirilmiştir. Bu sebeple araçlarda takip ekipmanının bulunması şarttır.

Mert Hafriyat Olarak Neler Vaat Ediyoruz?

Firmamızda faaliyet gösteren araçların izin belgeleri bulunmaktadır. Ayrıca çalışma izni bulunan ve resmi kurumlarca izin alınmış olan bölgelerde hizmet veriyoruz. Atıkların nakliyesinin yapıldığı alanlarda dahi izin şartı arıyor ve kaçak bölgelere moloz dökme gibi illegal işlemler yapmıyor ve bu tür işlemlere karşı çıkıyoruz.

Müşteri memnuniyeti, dürüstlük, iş güvenliği, zamanında hizmet gibi kurallara riayet eden firmamız hafriyat işlemlerinin yanı sıra kazı ve nakliye işlemleri de sunuyor. Uygun fiyat seçenekleri, profesyonel ekip gibi imkanlarımızı sunarak kamu ve özel sektöre destek vermeye devam ediyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir